ABC odwagi

Nazwa zajęć: ABC ODWAGI

Dla dzieci nieśmiałych i lękowych

Termin: Nabór do grupy przez zapisy on line

Czas trwania zajęć: 1- h

Wiek uczestników: 5-12lat

Liczebność grupy: max 10 osób

Cena: 200zł (4 spotkania w miesiącu. Cena uzależniona jest od ilości planowanych w harmonogramie spotkań w miesiącu), obowiązują zniżki wg regulaminu.

Zajęcia ABC odwagi skierowane są do dzieci zmagających się z problemem:

  • lęku,
  • nieśmiałości,
  • nadmiernej wstydliwości.

Nasze zajęcia to inwestycja w przyszłość. Wszyscy chcemy przede wszystkim szczęścia dla naszych dzieci w dorosłym życiu. Różnie to szczęście będzie postrzegane, ale jedno jest pewne aby osiągnąć to co dla nich ważne muszą wierzyć w siebie, być świadome siebie, cieszyć się życiem i przede wszystkim nie bać się. Czasami lęk tak paraliżuje, że mimo zdolności, intelektu, ba nawet umiejętności nie realizujemy się w pełni, działamy poniżej swoich możliwości.

Aby z naszego szkraba wyrósł szczęśliwy dorosły, wierzący w swoje możliwości i realizujący swoje plany, potrzeba o to zadbać od najwcześniejszych chwil jego życia. Bo szczęśliwe, świadome siebie dziecko to mądry, szczęśliwy człowiek bez lęków, dojrzały odważnie kroczący przez życie i sięgający po swoje marzenia.

Celem zajęć jest nauczenie młodych osób technik obniżania napięcia, radzenia sobie z lękiem i innymi towarzyszącymi mu trudnymi emocjami, a tym samym poprawa jakości funkcjonowania w życiu codziennym, większej łatwości nawiązywania relacji interpersonalnych oraz podniesienie samooceny.

Spotkania będą odbywały się w kameralnej grupie, przyjaznej atmosferze w odpowiednich grupach wiekowych.. Podczas zajęć wykorzystane zostaną sprawdzone metody i narzędzia ukierunkowane na zwiększenie poczucie bezpieczeństwa, komfortu i pewności u dzieci