Kompas Kariery

Career Direct® Kompas Kariery Crown

znany częściej w Polsce po prostu jako  Kompas Kariery  jest profesjonalnym , narzędziem psychometrycznym, opartym na naukowych badaniach miedzy innymi z psychologii, które pomaga:

  • określić predyspozycje zawodowe,
  • trafnie wybrać kierunek edukacji
  • trafnie wybrać kierunek kariery zawodowej.

Kompas Kariery to program rozwojowo-szkoleniowy, który służy wyznaczaniu drogi edukacyjnej i zawodowej zgodnej z indywidualnym profilem osobowościowym.

W odróżnieniu od doradztwa zawodowego Kompas Kariery uczy umiejętności samodzielnego wybierania kierunku kariery, skłania do samodzielnych decyzji.

Jest to usługa edukacyjna dzięki której klient w sposób praktyczny uczy się jak zarządzać swoim potencjałem. Celem testu Kompasu Kariery® jest ukierunkowanie naszej edukacji, pracy tak by:

  • Pasowała do naszej osobowości,
  • Była zajęciem, które nas interesuje,
  • Wykorzystywała nasze umiejętności.
  • Służyła naszemu zdrowiu psychicznemu

Jest też jednym z bardzo niewielu narzędzi profilowania, które odnoszą się do ścieżki kariery z perspektywy wartości uniwersalnych.

Bada 4 ważne sfery, które należy brać pod uwagę przy wyborze lub modyfikacji ścieżki kariery lub ścieżki edukacyjnej :

Co dokładnie określa test?

Usługi związane z Kompasem Kariery świadczone w naszej poradni:

Usługa podstawowa –to cykl 2-3 spotkań

*1,5 h spotkanie gdzie zbieram informacje o osobie

*1h ( czas orientacyjny)test Kompas Kariery , który można wykonać w domowym zaciszu( 33-stronicowy raport

*2 godzinna sesja w czasie której uczę jak korzystać raportu, omawiam wyniki i przedstawiam rekomendacje

Usługa rozszerzona (dostępna wyłącznie dla uczniów)

do usługi podstawowej dodajemy 1-2 spotkania ( w zależności od potrzeb) w czasie których omawiamy rynek edukacyjny

Dla kogo Kompas Kariery?

 tak naprawdę dla każdego 😊

 „wiekiem, w którym najwcześniej zaleca się zrobienie testu jest 8 klasa. Młody człowiek w takim wieku może siebie jeszcze dobrze nie znać, ale i tak warto go zrobić. Stoi on bowiem przed bardzo ważną decyzją o wyborze rodzaju szkoły i profilu klasy. Górnej granicy wiekowej nie ma”.

Zapraszamy szczególnie :

  • Osoby uczące się – Kompas Kariery pomaga uczniom oraz studentom podejmować właściwe decyzje związane z wyborem ścieżki kształcenia.
  • Osoby aktywne zawodowo – odczuwające brak zawodowego spełnienia lub chwilowo bezrobotne, mogą dzięki Kompasowi Kariery odkryć właściwą ścieżkę rozwoju kariery na etacie lub we własnej firmie.

Ceny

Obecnie dostępne są dwa rodzaje testu Kompas Kariery®: edukacyjny i zawodowy.

Test edukacyjny wraz omówieniem przez certyfikowanego trenera Kompasu Kariery® kosztuje w wersji podstawowej  490 zł i skierowany jest do uczniów oraz studentów.

Test w wersji rozszerzonej kosztuje w naszej poradni 539zł

Test zawodowy wraz z omówieniem kosztuje 650 zł.

  • Parę faktów Kompas Kariery to *narzędzie, z którego skorzystało ponad 350 000 osób na całym świecie. *Posiada konsultantów w 47 krajach.*Istnieje w dwudziestu wersjach językowych. *Test może być wykonany w jednym języku, a raport wygenerowany w innym( ważne przy aplikowaniu na studia zagranicą).*Był rozwijany przez ponad 10 lat i został rygorystycznie zweryfikowany i oceniony pod względem rzetelności, przy użyciu standardowych psychometrycznych zasad badania i pomiaru.*Konsultanci Career Direct zostali fachowo przeszkoleni, aby pomagać ludziom * podręcznik badań i rozwoju jest publicznie dostępny do wglądu.*Ocenę można ukończyć w około godzinę Wielowymiarowy, obszerny profil zawodowy – 32-stronicowy raport do którego możesz wrócić na dalszych etapach edukacji. Przykładowy raport znajduje się tutaj: https://careerdirect-ge.org/explore/sample-reports

Zapisy

W sekretariacie poradni 739 039 809

Serdecznie zapraszam Trener Kompasu Kariery Maja Mazurkiewicz Obst