Terapia matematyczna

Badania mówią że nastawienie dziecka do matematyki wynika między innymi z jego złych doświadczeń z tym przedmiotem. Chcemy dać Twojemu dziecku osobiste, dobre i miłe doświadczenia z matematyki.

Jest to innowacyjna terapia prowadzona przez certyfikowanego terapeutę , nauczyciela matematyki .

50% dzieci w wieku przedszkolnym wykazuje uzdolnienia matematyczne, czyli są predysponowane do co najmniej 5 na maturze z tego przedmiotu.Warto więc zadbać by młody człowiek nauczył się bawić matematyką, rozwinął swoje zdolności i w przyszłości wykorzystał maksymalnie swoje możliwości- bez stresu i lęku.

Pokazujemy w sposób przystępny, poprzez zabawę, odnosząc się do aktualnie przerabianych treści jak i do zaległości, że matematyka nie jest straszna i nudna. Dzieci są dobrze nastawione do nauki przedmiotu w szkole, rozwijają swoje naturalne zdolności.

Jeśli Twoje dziecko nie lubi matematyki, spędza dużo czasu nad zadania domowymi z tego przedmiotu, widzisz, że opanowanie materiału wymaga od dziecka wiele wysiłku NIE ZWLEKAJ!!! Nie czekaj  do VIII klasy – wspomóż dziecko już na poziomie wczesnoszkolnym, by w późniejszym czasie szło do szkoły bez lęku. Im dalej w las tym więcej drzew i trudniej sprawić, by dziecko nie bało się matematyki i więcej pracy trzeba włożyć by osiągnąć satysfakcjonujący efekt.

W późniejszym czasie – jeśli trudności w nauce matematyki nie są  specyficznymi  trudnościami (czyli dyskalkulią) narastają problemy emocjonalne, które sprawiają, że na matematyce jest coraz ciężej, nienawiść do przedmiotu rośnie,  a dziecko zaczyna chodzić na korepetycje raz, potem  2, potem nawet 3 razy w tygodniu…

Warto temu zapobiec lub to przerwać i spróbować zawrócić z tej trudnej drogi ciągłych porażek na drogę sukcesu. Matematyka towarzyszy nam do samej matury, a czasem i dalej na studiach (także studiach humanistycznych- np na psycholologii), więc może warto sprawić, by ten przedmiot nie spędzał snu z oczu dziecka czy młodego człowieka i nie stresował go nadmiernie.

W  czasie 1 wizyty najpierw wykonujemy indywidualną diagnozę trudności matematycznych dziecka oraz badanie w kierunku ryzyka dyskalkulii.

Zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży. Pracujemy także z dorosłymi.

Prowadzimy tez terapię matematyczna grupowo.