Psychoterapia

Terapia psychologiczna i psychoterapia

Prowadzimy psychoterapię dzieci i młodzieży w nurcie psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym i systemowym oraz terapię psychologiczną, w ramach pomocy psychologicznej.

Zarówno maluch jaki i nastolatek może cierpieć z powodu wielu problemów, np. doświadczać kłopotów z jedzeniem, ze snem, nie radzić sobie z emocjami( np z własną agresją wobec rówieśników czy dorosłych lub nadmiernie wycofywać się w relacjach z innymi. Mogą przeżywać silne lęki, związane z innymi ludźmi, zwierzętami, chodzeniem do szkoły, separacją z rodzicami, relacjami z innymi. Zaburzenia emocjonalne mogą przyjmować różne formy – od nieśmiałości i rezygnacji z niektórych aktywności, po nadmierną płaczliwość, milczenie, zaniżoną samoocenę.

Często dzieci potrzebują pomocy gdy przeżyły uraz psychiczny np. ciężką chorobę, wypadek, śmierć bliskiej osoby, rozwód rodziców, nadużycia seksualne, przemoc psychiczną lub fizyczną, i inne.

Czasem trudności dziecka znajdują wyraz w dolegliwościach somatycznych lub w formie zachowań służących rozładowaniu napięcia, redukcji lęku, jak np. tiki, czynności natrętne, rytuały, masturbacja i inne.

Jeśli zaangażowanie rodziców nie wystarcza i problemy dziecka się nasilają, nie warto czekać – problemy dziecka mogą się bowiem pogłębić.